Пошук
Підписка на розсилку
Теги

Таємничий світ печер Тернопільщини 1День

Одне з природних див, якими пишається Тернопільщина, – її печери. Атмосферу печер можливо порівняти хіба що з космосом. Вічна тиша, темрява, спокій. Це неможливо описати – це потрібно відчути.

 
 
Маршрут:Тернопіль – печера „Вертеба” – Монастирок – печера „Кривче” – Тернопіль
  •  Зустріч групи (оптимальна к-сть 16 чоловік) на ж/д вокзалі м. Тернопіль;
  • Сніданок;
  • Виїзд на екскурсійний маршрут: Тернопіль –  Чортків – печера „Вертеба” – Монастирок (печерний християнський храм 9 ст. з жертовним каменем) – печера „Кривче” – Теребовля – Микулинці – Тернопіль
  • Вечеря. Від’їзд.
Опис маршруту:
  Печера “Вертеба”. Перші відомості про гіпсову печеру біля села Більче-Золоте з’являються у 1822 р. в німецькому виданні "Miscellen". Саме тоді тут виявлено перші сліди перебування людей і тварин. А першими дослідниками були відомі археологи А.Кіркор, Г.Оссовський. Останній виявив під час розкопок залишки великого багаття, довкола якого знаходились знаряддя (кремінні сокири, долота, скребки, ножі), а також кістки оленів, ведмедів, диких кабанів. Знайдено багато керамічних фігурок жінок. В одному із віддалених залів печери було виявлено під плитовим завалом загадкове чоловіче захоронення – 25 скелетів, де був також посуд культового призначення, через що отримала назву “Наддністрянські Помпеї”. Загальна довжина печери – близько 8 км, а її особливістю є густа сітка ходів. У “Вертебі” є цікавий і своєрідний лабіринт Кам‘яна Соломка, де поверхня стелі вкрита густими “зарослями” трубчастих кальцитових сталактитів, що мають вигляд стерні довжиною 10-12 см.
  Печера “Кришталева”. Перша згадка про печеру біля с. Нижнє Кривче зустрічається від 1721р. Десятки вітчизняних і закордонних дослідників – спелеологів, археологів, палеонтологів, медиків та ін. прочищали завали і відкривали нові і нові ходи, зали та коридори. Геологічна державна природна пам’ятка, лабіринтова печера карстового походження в гіпсах, містить типові девонські відклади з численними рештками фауни. Загальна протяжність гіпсових ходів печери – 22км. Сьогодні печера «Кришталева» оголошена заповідною, а частина її облаштована для масових відвідин. Тут обладнано і електрифіковано шлях, яким проходять екскурсійні групи у будь-яку пору року. Незабутні враження справляють на відвідувачів візерунки на стінах печери, кам’яні форми, скупчення кристалів, загадковий “Лабіринт Скелета”.
 
 
У вартість входить:
  • проїзд мікроавтобусом
  • страховка
  • організаційні і екскурсійні послуги
  • харчування згідно програми
 
у вартість не входить:
  • вхідні квитки по маршруту 
 
За  домовленістю можлива зміна програми за попередньою згодою обох сторін