Пошук
Підписка на розсилку
Теги

Кам’яні обереги Перуна 2Дні

Перун

Вірування давніх слов'ян були тісно пов'язані з обожненням явищ і сил природи. Кожне з них мало певне надприродне пояснення та пов'язувалось з певним божеством чи таємничою істотою. Перун, який співвідносився із сузір´ям Стрільця, був володарем вогню блискавок і грому, богом війни та охоронцем військової дружини. 

 

 

День 1

м. Тернопіль – м. Чортків – с.  Улашківці – урочище Червоне – м. Заліщики

  Прибуття у м.Тернопіль. Сніданок. Виїзд на екскурсійний маршрут. У  Чорткові відвідання замку XVІ ст., костелу XVІІ ст., дерев’яної церкви XVІ ст., ратуші XVІІІ ст., синагоги поч. ХХ ст.  Улашківці ще в XІV ст.  у скелястих згинах високого берега Серету поселились монахи. В 1678 р. побудували над печерами церкву Різдва Пресвятої Богородиці, а пізніше на горі монастир.  

  На іншій горі навпроти б’є джерело – вода з якого покращує зір. В долині посеред села є диво-камінь. Його утворення пов’язане з прокляттям Перуна. Відвідування Червоногородського водоспаду висотою 16 м., що за свідченням географічної енциклопедії є найвищим на рівнинній території України. Поряд знаходяться костел і руїни палацу XVІІІ ст. У Язлівці (колись містечку), збереглися: замок XV ст. , католицький костел XVІ ст., Миколаївська церква XVІІ ст., палац (зараз жіночий монастир) XVІІ – XVІІІ ст. Розміщення на нічліг м. Заліщики. Вечеря. 

День 2

м. Заліщики – печера Вертеба – с. Монастирок – піший перехід с. Голігради  – переїзд до с. Касперівців – с. Лисичники – м. Тернопіль 

  Сніданок. Виселення. Виїзд на екскурсійний маршрут. У Касперівцях збереглася пам'ятка архітек¬тури — оборонна церква (XVII ст.) У цьому селі річка Тупа впадає у Серет. На лівому березі Тупи розміщена пам'ятка природи геологічного значення — унікальні відслонення з рештками моховаток і голкошкірих вапняків. При дорозі до села Лисичники за часів Австро-Угорщини пастухи знайшли великий скарб срібних римських монет, але багате ще й пам’ятками природи. На його  околицях можна побачити вапнякові скелі – Сеноманські Богатирі, невеликі печери, „Залізне джерело”.

  Найбільшою загадкою є кам’яна голова кози на околиці села. Коза – давній оберег українців та постійний супутник Перуна.

  Піший перехід (бл. 7 км) через ліси та каньйоном річки Серета. Хаотично розкидане каміння, гострі скелі створюють незабутнє враження про село Голігради. Тут знайдено багато археологічних знахідок, навіть одна археологічна культура названа на честь села. За  кількістю і багатством знахідок рівних печері «Вертеба» на Західній Україні немає, тому і називають наддністрянською Помпеєю. З неї до Кракова в кінці ХІХ ст. відправлено 40 скринь різних пам’яток, які стали основою музею неоліту при Краківському університеті. У печері відкрита експозиція присвячена трипільській культурі. У Монастирку відвідування скельного печерного язичницького храму ІХ ст., на місці якого пізніше  було засновано  православний чоловічий монастир в  XVІ ст. Повернення в м. Тернопіль. Вечеря. Від’їзд додому.

ВАРТІСТЬ ТУРУ ПІД ЗАМОВЛЕННЯ

У   вартість входить: 

  • проїзд автобусом  
  • харчування згідно програми 
  • супровід та екскурсійне обслуговування 
  • організаційні послуги 
  • проживання у монастирі зі зручностями на поверсі при 2-8 місному розміщенні 

У   вартість не входить: 

  • вхідні квитки

 

* За  домовленістю можлива зміна програми за попередньою згодою обох сторін